The Language Academy

    

Öğrencilere, Profesyonellere ve Yöneticilere Yönelik İngilizce


TLA (The Language Academy), uluslararası kariyerlerine başlamakta olan üniversite öğrencileri, profesyoneller ve yöneticiler için lider bir İngilizce okuludur. TLA, dil okulları için en yüksek derecede prestij olan ACCET yetkisine sahiptir. TLA aynı zamanda; ABD Eğitim Bakanlığınca tanınmış bir okul olup, Göçmenlik Bürosu tarafından öğrenci vizelerine I20 formu düzenleyebilme yetkisi verilmiştir.

Öğretmenlerimiz ve danışmanlarımız, yetişkin dil eğitiminde yetkin kişiler olarak, eğitiminiz sırasında başarınızı kontrol ederek etkin bir biçimde eğitim aldığınızdan emin olacaklardır.

İlk gün, Michigan Üniversitesinin yerleştirme sınavına gireceksiniz. Bu değerlendirme ve ilk görüşme, doğru seviyeye yerleştirilmenizi sağlayacaktır. Düzenli olarak öğretmeninizle yapacağınız kişisel değerlendirme, kurs boyunca gösterdiğiniz ilerlemeyi ortaya koyacaktır. Her sınıf haftalık değerlendirmeye tabi olup, her cuma günü gireceğiniz test ilerlemenizi gösterecektir.

Okulumuz küçük öğrenci grupları (ortalama 7 öğrenci) ve her öğrenciye gösterilen kişisel ilgi ve servisi ile ünlüdür. Eğitim direktörümüz ile her gün görüşmek ve program ile ilgili olarak her soruyu yöneltmek mümkündür.

TLA'nin modern binası Fort Lauderdale'in merkezinde yer alır. Ünlü Las Olas Boulevard ile mağazaların, sinemaların restoranların ve klüplerin yer aldığı eğlence merkezi birkaç dakika uzaklıktadır. Fort Lauderdale, hızlı gelişen, hareketli bir şehir olup halkın yaş ortalaması 37'dir. Yıllık, ev başına gelir düzeyi ise $48,000 ile ulusal Amerikan ortalamasının üzerindedir. Time dergisi Fort Lauderdale'i, Amerika'nın iş gelişimi açısından en hareketli 15 şehrinden biri olarak görmektedir. Fort Lauderdale millerce uzunluğundaki kanalları ve su yolları ile "Amerika'nın Venedik'i" olarak adlandırılmaktadır. Amerika'nın en ünlü 10 plajından biri Fort Lauderdale'de bulunmaktadır.

Fort Lauderdale'de kaldığınız süre içinde; Miami ve sahillerini, Orlando ve eğlence parklarını, Cape Canaveral'da NASA'yı görme şansınız olacaktır.

Okulumuzun sosyal organizasyon sorumlusu, eğlencenin, İngilizcenizi kullanabileceğiniz çeşitli aktivitelerin yer aldığı ve Amerikan halkı ile birarada olabileceğiniz haftalık programlar düzenlemektedir. Hafta sonları Bahamas, Key West, Cape Kennedy and Disney World gibi harika yerlere gezintiler düzenlenmektedir. Ayrıca akşamları; restoranlara, publara, tiyatrolara ve sinemalara gitmek gibi aktiviteler de düzenlenmektedir.

Kurs dönemince konaklamanız bizim için çok önemlidir. Bizim sunduğumuz sahil sitesindeki küçük daireleri tercih edebileceğiniz gibi, boş zamanınızda ve hafta sonları İngilizcenizi kullanmak için bir Amerikalı ev sahibinde de kalabilirsiniz. Evinde kalacağınız aileler titizlikle seçilmiş, yabancı misafirleri konuk etmekten hoşlanan ailelerdir. Bir aile ile ya da tek bir ev sahibi kişi ile kalmak mümkündür. Bütün evler okuldan en fazla 5 mil uzaklıktadır. Başvurunuz elimize ulaştığında, size yanında kalacağınız ailenin özelliklerini göndereceğiz.

TLA'de katılacağınız İngilizce kursu, kültürel ve hayat tecrübesi olarak geleceğiniz için büyük bir yatırım olacaktır.

Adresimiz: http://www.languageacademy.com