Neden NESE?

Eğitimin ve Kültürün Beraber Sunumu
NESE' de öğrenciler, sadece bir dil eğitiminden çok daha fazlasını alırlar; öğrencilerimiz aynı zamanda Amerikan kültürünü de öğrenmiş olurlar. Bizim öğrencilerimizin kısa bir süreçte başarılı olmalarının nedeni, yoğun İngilizce eğitiminin kültürel olarak da tamamlanması ile, dil eğitiminden maksimum faydanın sağlanmasıdır. Öğrencilerimiz, gün içinde yoğun İngilizce eğitimlerini aldıktan sonra, gece ya bir Amerikan ailesinin yanındaki odalarına, ya da öğrenci yurdundaki yerlerine giderler. Böylece, bütün gün ve her gün süren yoğun programımız, öğrencilerimize Amerikan dili ve kültürünü hızlı bir şekilde öğrenme fırsatı sunmaktadır.

Mükemmel Öğretmenler
Bütün öğretmenlerimizin Harvard ve diğer üst düzey üniversitelerden dereceleri vardır. Bu kişiler dinamik profesyoneller olup, yeterli derecede tecrübeye sahiptirler. NESE tarafından seçilme nedenleri, üst derecede uzman olmaları ve kendilerini bu işe adamış olmalarıdır.

Küçük Sınıflar
Ortalama sınıf kapasitemiz 10 kişidir. Küçük sınıflar, ders üzerindeki tartışmalara katılmayı, öğrencilerin sırayla konu üzerinde söz alabilmelerini ve yoğun öğrenci-öğretmen ilişkisini sağlamaktadır.

Haftada Beş Gün 9:00' dan 3:15'e Kadar Yoğun Eğitim
Öğrencilerimiz, bilgi düzeylerinin ölçümünden sonra, on seviyeden oluşan sınıflardan birine yerleştirilirler. Her seviye 9:00' dan 3:15' e kadar haftada beş gün olmak üzere yoğun İngilizce eğitimi sağlamaktadır.

Resmi Transcript ve Sertifikalar
Her dönemin sonunda, İngilizce yeterliliğinizi ve her yetenek alanındaki akademik başarınızı gösteren bir NESE transcript alacaksınız. Bunun yanısıra, programımıza katıldığınızdan ötürü NESE katılım belgesi de alacaksınız. Ayrıca programımızı başarıyla tamamlamanız durumunda NESE diplomanızla ödüllendirileceksiniz. Bunlara ek olarak da, akademik mükemmeliyet halinde, "Şeref Öğrencisi" olarak tanınacaksınız. Bu sizin NESE transcriptinizde de yer alacaktır.

İdeal Bir Şehirde, İdeal Bir Üniversite Konumu
NESE, Cambridge' de Harvard Meydanında bulunan Harvard Üniversitesine komşudur. Harvard Meydanı, öğrenci aktivitelerinin odaklandığı, ABD' deki en ilginç ve dinamik öğrenci merkezlerinden biridir. NESE tren ve otobüs istasyonlarına 100 metre, Boston' un merkezine ise 10 dakika uzaklıktadır. Bunun yanısıra; kayak merkezine, okyanusa ve muhteşem Cape Cod' a iki saatten az bir zamanda ulaşmak mümkündür.

Kişiye Uygun Tarihler
Yıl boyunca, 12 değişik zamanda başlayan, 4 haftalık yoğun kurslarımız mevcuttur. Bunun anlamı, İngilizce eğitiminize sizin için en uygun olan tarihta başlayabilmenizdir.

Kalacağınız Yerin Ayarlanması
Yıl boyunca, öğrenciler bir Amerikan ailesinin yanında ya da öğrenci yurdunda kalmayı tercih edebilirler. NESE, öğrenciler daha kendi ülkelerini terketmeden kalacakları yerleri ayarladığından, ister bir aile yanı, ister öğrenci yurdu olsun, öğrenciler havalimanından doğruca yeni evlerine gidebilirler. NESE bu hizmetler için ücret talep etmemektedir.

Öğrenciler İçin Program
Yoğun eğitim programımız, öğrencilerimizin akademik hedeflerine mümkün olan en kısa sürede ulaşabilmesi için özel olarak dizayn edilmiştir. Yoğun sınıflarımıza ilaveten, TOEFL' a hazırlık kursu, her ay enstitü içinde TOEFL sınavı ve üniversiteye hazırlık kursu da sunmaktayız. Ayrıca eğitim danışmanlığı ve üniversiteye yerleştirme servisi ile üniversite araştırma kütüphanesi öğrencilerimizin ABD' deki ileri eğitimlerini planlamalarında yardımcı olmaktadır. TOEFL sınavına girmeden lokal üniversitelere giriş de mümkündür.

Profesyoneller İçin Program
NESE' nin kişiye uyumlu eğitim programı sayesinde, profesyoneller istedikleri sınıfı seçebilirler. Bu, bizim yoğun eğitim programımıza işleri dolayısıyle katılamayan profesyoneller için idealdir. NESE' de profesyoneller için ayrıca özel kurslar da sunulmaktadır.

Ücretsiz Danışmanlık ve Servisler
Ücretsiz servislerimiz oldukça çeşitlidir: varıştan önce kalınacak yerin ayarlanması, üniversiteye giriş için danışmanlık ve yerleştirilme, NESE' nin bilgisayar sistemlerinin kullanımı, limitsiz e-mail ve internet kullanımı, NESE transcript ve sertifikaları, dünya çapında tecrübeli temsilcilerimizden danışmanlık hizmetleri.

The New England School of English
Harvard Square
36 John F. Kennedy Street
Cambridge, MA 02138 USA
Tel:(617) 864-7170 Fax:(617) 864-7282
e-mail: admissions@nese.comOkulumuzun İngilizce sitesi için tıklayınız.