Sitemize Hoşgeldiniz!


Washington Eyaleti, Ellensburg'da bulunan Central Washington University (CWU), İkinci Bir Dil Olarak Üniversite İngilizcesi (The University English as a Second Language) (UESL) programı ile yıl boyu süren yoğun çalışma temposu ile öğrencileri Amerikan kolej ve üniversitelerine hazırlamaktadır. Aynı zamanda ticari ve eğitimsel konular için de çalışmalar mevcuttur.

UESL fakülte öğretim üyeleri, master derecesine sahip, İngilizce öğretiminde tecrübeli profesyonellerdir. Programımız, ilginç seçmeli kurslar da sunmaktadır. Bunlardan bazıları; bilgisayara giriş, iş İngilizcesi, Amerika'da gönüllü olmak, Amerika'da yolculuk ve TOEFL hazırlık programlarıdır.

Central Washington University'e kaydolma UESL programı sayesinde sağlanabilir. Öğrenciler, en üst UESL kurunu ve programın gereklerini yerine getirmeleri halinde, Central Washington University'e kabul edilmektedirler. İleri kurlardaki öğrenciler, kendi programlarının bir parçası olarak, lisans sınıflarını ziyaret edebilirler ve kendilerini üniversite eğitimlerine hazırlayabilirler.

UESL programı dil geliştirme ve kültürel tecrübeler için sınıf dışı fırsatlar da sunmaktadır. Amerikalı oda arkadaşları, konuşma arkadaşları, civar geziler ve sosyal aktiviteler bunlardan bazılarıdır. Güzel, ferah ve cana yakın kampüsümüzde; bilgisayar laboratuvarları, jimnastik salonu, çeşitli spor tesisleri ve bir de öğrenci merkezi yer almaktadır.

1891'de kurulmuş olan Central Washington University, 80 lisans programı sunmaktadır. Bunlardan en popüler olanları; iş idaresi, eğitim, muhasebe, hukuk, psikoloji, uçuş teknolojisi ve müziktir. Ek olarak; lisans programları 30 sahada verilmektedir.

Ellensburg, ABD'nin kuzey batısında yer alan, Seattle nehirlerine 2 saat uzaklıkta cana yakın bir üniversite kasabasıdır. Birçok açıkhava aktivitesi mevcuttur. Her sene iki tane belli başlı şenliğimiz vardır. Bir tanesi vadi festivalinde yer alan caz etkinliği, diğeri ise Kittitas bölgesindeki rodeo ve fuardır.

Fiyatlandırma:
Bir çeyrek yılın (yaklaşık 10 hafta) maliyeti ortalama $3,800 kadardır. Bu ücrete, eğitim (haftada 20 ders saati), yurtta kalma, yemekler, kitaplar, bilgisayar ve sağlık merkezinin kullanımı dahildir.

Yakında görüşmek üzere.


Steve Horowitz
Director
UESL Program
Central Washington University
400 E. 8th Ave.
Ellensburg, WA 98926-7562
Phone: 509-963-1375
Fax: 509-963-1380
www.cwu.edu/~eslOkulumuzun İngilizce sitesi için tıklayınız.